Prečo je dôležité preverovať jazdené autá?

V obchode s jazdenými autami sa vyskytuje mnoho podvodníkov. Preverovanie áut Autogaranciou Carlife vám pomôže získať istotu, že s vašim autom je všetko poriadku.

Najčastejšie typy podvodov na tuzemskom trhu:

  • pretáčanie tachometrov
  • omladzovanie skutočného roku výroby
  • falšovanie VIN kódu kradnutých vozidiel
  • predaj vozidiel v leasingu, či exekúcii
  • podvody s nezaplateným DPH

Niektoré podvody s jazdenkami sú tak dobre vymyslené a vykonané, že bežný motorista nemá šancu ich poznať. Naopak odborníci odhalia podobné prípady jednoducho. Preto je dôležité sa neuspokojiť s laickým posúdením vozidla a obrátiť sa na overené poradenské firmy, ktoré sa overovaním áut dlhodobo zaoberajú.

Ich služby sú prekvapivo lacné a určite sa vyplatia. Pri nákupe neprevereného auta totiž hrozí jeho zabavenie políciou, či exekútormi bez náhrady. Tomu sa ale dá predísť.

Päťhviezdičkové preverenie je najširšie na trhu

Autograrancia Carlife za vás skontroluje auto v databázach kradnutých vozidiel a tiež v registroch automobilov, na ktoré má zástavné právo banka z dôvodu nesplateného leasingu, či úveru. Skontroluje Aj VIN kód a ďalšie údaje o pôvode vozidla.

Výsledkom je „päťhviezdičkový“ certifikát, ktorý vám garantuje, že všetkých päť právnych parametrov je v poriadku. Tento certifikát Autogarancie má ešte jednu výhodu - zvyšuje cenu vášho auta pri ďalšom predaji.

Veľké a solídne autobazáre vám dnes ponúknu preverenie vozidla ako jednu z bežných služieb. Jedine naše preverenie však pokrýva všetkých päť najrozšírenejších rizík pri nákupe vozidla. Pokiaľ teda chcete získať k svojmu autu päť hviezdičiek pre maximálnu mieru istoty, požadujte výhradne Autogaranciu Carlife.